7 powodów, dla których warto wysłać dziecko na obóz sportowy (i nie tylko) | Speedball Tours

7 powodów, dla których warto wysłać dziecko na obóz sportowy (i nie tylko)

Ferie zbliżają się wielkimi krokami! Dwa tygodnie wolnego od szkoły to zdecydowanie za długo, by spędzić ten czas w domu. Twoje dziecko nalega na wyjazd, a Ty masz wątpliwości? A może zupełnie na odwrót: chcesz posłać je na obóz sportowy, a ono nie jest przekonane, czy to dobry pomysł? Istnieje co najmniej 7 dobrych argumentów, które przekonają Cię, że obóz dla dzieci i młodzieży – zarówno w zimie jak i w lecie – to strzał w dziesiątkę!

 
 • Czas spędzony w zorganizowany, kreatywny sposób
  Przerwa od szkoły nie powinna oznaczać nudy. Decydując się na obóz sportowy, zapewniasz dziecku czas pełen rozmaitych aktywności. Podczas obozów ze Speedball Tours, oprócz zajęć sportowych, dla uczestników przygotowujemy mnóstwo dodatkowych atrakcji: gry terenowe, dyskoteki, konkursy z nagrodami i liczne wycieczki.
 • Doskonała zabawa i przygoda na całe życie
  Pamiętajmy o tym, że wakacje i ferie to czas na odpoczynek i zabawę, a tej z całą pewnością nie brakuje podczas kolonii i obozów. Profesjonalni pedagodzy i opiekunowie proponują uczestnikom rozrywki, które bawią i uczą. Obozy sportowe, taneczne i językowe to czas emocjonujących przygód i wspaniałych wspomnień, które pamięta się przez całe życie.
 • Nauka samodzielności, wyjście ze strefy komfortu
  Nie samą zabawą człowiek żyje! Obozy dla dzieci i młodzieży to również, a może przede wszystkim, nauka samodzielności. Prawdopodobnie taki wyjazd to pierwszy dłuższy pobyt bez rodziców. Samemu trzeba pamiętać o codziennej higienie, decydować w co się ubrać, na co wydać kieszonkowe i które zajęcia dodatkowe wybrać. Oczywiście nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wyspecjalizowana kadra, jednak dzieci same muszą zadbać o zrealizowanie swoich indywidualnych potrzeb.
 • Odnalezienie nowej pasji, hobby
  Obóz sportowy to jedna z wielu możliwości. Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie językami? A może doskonale odnajduje się na parkiecie lub przy sztaludze? Pamiętaj, aby wybrać obóz zgodny z usposobieniem Twojej pociechy. Wyjazdy letnie i zimowe są też szansą na odnalezienie nowych pasji, oraz zainteresowanie się tematami, które dotąd były nieznane lub wydawały się nieciekawe. Być może Twoje dziecko wróci z obozu z nowym hobby, które całkowicie odmieni jego życie?
 • Okazja do samodoskonalenia, rozwoju, poprawy umiejętności
  Część dzieci ma już sprecyzowane upodobania. Od najmłodszych lat wiedzą, co je interesuje i kim chcą zostać w przyszłości. W takiej sytuacji warto wysłać dziecko na obóz, aby rozwinęło umiejętności, które już posiada. Obóz dla dzieci i młodzieży to doskonała inwestycja oraz czas na rozwój.
 • Szansa na nowe znajomości
  Ważnym elementem takich wyjazdów jest też aspekt towarzyski. Dzieci, spędzając ze sobą kilka lub kilkanaście dni, zawiązują między sobą nowe znajomości, a nawet przyjaźnie! Nic nie łączy bardziej niż wspólna pasja i podobne zainteresowania. Jak podtrzymać relację, jeśli kolegów dzieli kilkaset kilometrów? W czasach Internetu to nie jest już przeszkodą. Poza tym, na kolejny obóz można wybrać się już w towarzystwie przyjaciela.
 • Poznawanie świata
  Pamiętajmy, że obóz czy kolonia to dla dziecka przede wszystkim wycieczka i szansa na podróżowanie. Podczas wyjazdu pozna zakątki, w których dotąd nie było, a wybierając się zagranicę zobaczy, jak funkcjonują ludzie należący do innych kultur. Obozy dla dzieci i młodzieży to poszerzanie horyzontów. Jeśli masz dużo zawodowych obowiązków i nie możesz wziąć urlopu, aby udać się na wycieczkę z dzieckiem, obóz jest dla niego szansą na bezpieczną, niezapomnianą podróż.

Rozglądasz się za obozem zimowym dla swojej pociechy? Sprawdź ofertę wyjazdów ze Speedball Tours. W tym roku wyruszamy do Czarnej Góry (Polska) i Vals (Włochy). Wyjazd do Włoch możliwy również w wariancie Family Camp (dziecko + rodzic). Gwarantujemy, że nie będziecie żałować!