Jak wybrać obóz wakacyjny? | Speedball Tours

Jak wybrać obóz wakacyjny?

Decyzja o wyjeździe dziecka na obóz już podjęta? Bez względu na to, czy jest to pierwszy, czy kolejny wyjazd, to najwyższy czas, aby wybrać odpowiednią ofertę. Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę, przeglądając opisy obozów i kolonii? Poniżej rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Miejsce docelowe

Pierwszą kwestią, nad którą warto się zastanowić, jest miejsce docelowe wyjazdu. Twoje dziecko jest miłośnikiem długich wędrówek? Doskonałym wyborem będą góry! Jeśli na plaży czuje się jak ryba w wodzie, warto postawić na nadmorski miejscowości. Tu nasuwa się kolejna rozterka: wakacje w Polsce czy za granicą? Jeżeli jest to pierwszy taki wyjazd, zdecydowanie rekomendujemy wycieczki w kraju.

Zagraniczne obozy młodzieżowe są dedykowane starszym, samodzielnym dzieciom, które wielokrotnie bywały już na takich wyjazdach. Dzieci zdecydowanie pewniej będą czuły się w Polsce, co wpłynie na ich komfort i ogólny odbiór całego obozu.

Tematyka obozu

Jednym z kluczowych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając obóz młodzieżowy, jest jego program. Jeśli Twoje dziecko ma skonkretyzowane zainteresowania, koniecznie postawcie na wyjazd, podczas którego będzie mogło robić to, co naprawdę lubi. Sport, taniec, zajęcia plastyczne czy języki – wybór jest niemal nieograniczony. Pamiętaj, że taki wyjazd to nie tylko zwiedzanie i odpoczynek, ale również cała masa wolnego czasu, którą warto spędzić interesujący i kreatywny sposób. W Speedball Tours spędzamy aktywnie cały dzień, nie tylko w godzinach programowych – i to nas wyróżnia!

Noclegi

Standard ośrodków może być bardzo różny. Począwszy od pola namiotowego lub campingu, poprzez hostele, ośrodki wypoczynkowe, aż po luksusowe hotele. Jeśli masz na oku konkretną ofertę, warto odwiedzić stronę internetową miejsca, w którym będą mieszkały dzieci. Sprawdź lokalizację, wyposażenie pokoi i dostęp do dodatkowych atrakcji. Warto zdobyć następujące informacje:

 • ile osób będzie mieszkało w jednym pokoju i czy przy każdym pokoju jest do
 • dyspozycji łazienka?
 • jak wygląda kwestia wyżywienia i ile posiłków dziennie będzie serwowanych
 • podczas obozu?
 • czy do dyspozycji dzieci będą sale, w których można organizować zajęcia w razie niesprzyjającej pogody?

Kadra wychowawcza

W przypadku obozów dla dzieci i młodzieży odpowiednio dobrana kadra wychowawcza to często klucz do sukcesu. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź dokładnie, kto będzie pełnił funkcję opiekunów podczas wyjazdu:

 • czy są to osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi? 
 • czy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia? 
 • czy, w przypadku obozów tematycznych, wychowawcy są specjalistami w konkretnych dziedzinach (sport, taniec, języki itd.)?

Niektórzy rodzice preferują, by ich dziećmi zajmowały się osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi (np. emerytowani nauczyciele). Nie w każdym przypadku się to sprawdza: podczas obozów sportowych to młoda, energiczna kadra dodatkowo zmotywuje uczestników obozu do pracy i pomoże im w rozwoju swoich umiejętności. W Speedball Tours współpracujemy tylko z profesjonalistami. Uczestnicy naszych campów zawsze są pod opieką wyszkolonych trenerów i pedagogów. Wszystkie zajęcia sportowe prowadzą specjaliści, posiadający liczne sukcesy w poszczególnych dyscyplinach.

Lato 2022 ze Speedball Tours

W tym roku przygotowaliśmy cztery idealne propozycje dla osób, które chcą spędzić wakacje kreatywnie i aktywnie: wyjeżdżamy w góry (do Orawy), nad morze (do Pogorzelicy), za granicę (do Chorwacji) oraz nad Dolinę Dunajca. Summer Campy ze Speedball Tours to przygody, które dla naszych uczestników stają się pięknymi wspomnieniami. 

 • W ramach Summer Camp Pogorzelica przygotowaliśmy 3 główne profile do wyboru: speed-ball, rower i  rekreacyjno-sportowy. 
 • Uczestnicy campu w Orawie będą mogli wybierać spośród 4 profili: speed-ball, rower, piłka nożna i taniec nowoczesny. 
 • Na obozie w Chorwacji oferujemy dwa główne profile do wyboru tj. chillout i windsurfing. 
 • Natomiast w przypadku Doliny Dunajca dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć w jednym z 3 profili: gry zespołowe, rower górski czy taniec nowoczesny. 

Zapisy nadal trwają! Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.  

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Odpowiemy na wszelkie pytania.


📞 (+48) 888 744 866

📧 biuro@speedballtours.pl