Pogorzelica – poznaj najlepsze atrakcje! | Speedball Tours

Pogorzelica – poznaj najlepsze atrakcje!

Nie możesz się zdecydować między odpoczynkiem w lesie a nad morzem? Połącz te opcje i poznaj Pogorzelicę. To ciągle zbyt mało znana miejscowość na turystycznej mapie Polski. Z tego faktu korzystają podróżnicy, ciesząc się nadmorskim kurortem położonym w leśnej głuszy. Dlaczego Pogorzelica to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie? Przeczytaj ten artykuł i poznaj wszystkie atrakcje!

Ukryty skarb nad brzegiem Bałtyku
Pogorzelica to polskie nadmorskie miasteczko w województwie zachodniopomorskim, w którym nie sposób się nudzić! Obecność Morza Bałtyckiego wpływa korzystnie na klimat. Zdecyduj się na wyjazd do Pogorzelicy, jeśli liczysz na wypoczynek z dala od zgiełku tłumów, ponieważ turystów jest zdecydowanie mniej niż w innych nadmorskich miejscowościach. 

Nadmorski bór
Pogorzelica jest częścią regionu Wybrzeża Rewalskiego. Uroku miejscu dodaje przybrzeżny las, który w niektórych miejscach zmienia się w tajemniczy, gęsty bór. To idealna opcja na upalne lato, ponieważ możesz pospacerować na plaży w pełnym słońcu lub skryć się w cieniu pobliskiego zagajnika. Warto wspomnieć, że tutejsze powietrze jest połączeniem zapachu lasu z jodowaną morską bryzą, które świetnie wpływa na zdrowie osób z problemami oddechowymi. 

Może nad morze
Będąc w Pogorzelicy, koniecznie udaj się na pobliskie kąpielisko, w którym woda jest zawsze ciepła i czysta. Piaszczysta plaża pozwala na przyjemną oraz bezpieczną kąpiel w morzu. Jest na niej dużo miejsca oraz piasek jest drobnoziarnisty, dlatego to idealne miejsce do zabaw z dziećmi. W przypadku niesprzyjającej pogody w Pogorzelicy znajduje się Kompleks basenowy Sandra  SPA, w którym znajdują się atrakcje wodne takie jak zjeżdżalnia, baseny termalne, jacuzzi, strefa relaksu oraz strefy dla dzieci.
zdjecie

Park linowy dla najmłodszych
Fanom aktywnego wypoczynku oraz rodzinom z dziećmi polecamy Park linowy Revolta. Dla odwiedzających atrakcję przygotowany jest profesjonalny ekwipunek i aż 4 trasy o różnych poziomach trudności. Dużą popularnością wśród dzieci oraz niezapomnianymi przeżyciami cieszy się zjazd na rolkach tyrolskich. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają przeszkoleni instruktorzy. 

Stoi na stacji lokomotywa…
Każdy, kto był w rejonach Wybrzeża Rewalskiego, musi wybrać się w klimatyczną podróż Koleją Wąskotorową. Odrestaurowane retro-wagony kursują na dwóch trasach i łączą aż 14 stacji. Kolej w porównaniu do znanych nam pociągów nie porusza się z dużą prędkością, dlatego turyści mogą na spokojnie delektować się widokiem pięknego wybrzeża przez blisko 40 km. Dodatkowo przejażdżka koleją to dobra okazja do odwiedzenia pobliskich muzeów oraz zabytków. 

Coś na ząb 
Zaplecze gastronomiczne w Pogorzelicy jest szczególnie rozwinięte i ma bardzo szeroką ofertę, dlatego dania trafiają w gusta wszystkich podróżników. Miłośnicy przeróżnych smaków znajdują tu swoje smakołyki: począwszy od kuchni domowej, włoskiej aż po azjatycką. Jednak z racji położenia tej nadmorskiej miejscowości koniecznie polecamy turystom skosztowanie świeżej ryby prosto z morza. 

Aktywny wypoczynek w Pogorzelicy
Pogorzelica to idealne miejsce na wypoczynek dla dzieci! Podczas wakacji odbywa się letni obóz Summer Camp 2022 Pogorzelica, podczas którego najmłodsi mogą uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów. To idealna propozycja dla osób, które chcą spędzić aktywnie czas w nadmorskim klimacie. Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym Komandor ulokowanym z dala od tłumu turystów, pośród sosnowego lasu w odległości 500 metrów od morza. 

Przekonaliśmy Cię do odwiedzenia tego malowniczego nadmorskiego miasteczka? Sprawdź nasz letni obóz Summer Camp 2022 Pogorzelica. Masz wątpliwości albo chciałbyś dopytać o szczegóły? Skontaktuj się z naszym specjalistą, który odpowie na wszystkie pytania: biuro@speedballtours.pl